Všestranný předizolovaný rozvod P3

Všestranný předizolovaný rozvod P3

Předizolovaný systém rozvodů vzduchu je vhodný pro téměř jakékoliv využití v praxi a lze o něm hovořit jako o všestranném předizolovaném rozvodu. Unikátní patentovaná technologie Hydrotec zajištuje ekologický přístup k životnímu prostředí. Pěna panelu P3 Hydrotec vzniká chemickou reakcí na bázi vody a neobsahuje žádné uhlíkaté látky. Dlouhá životnost potrubí, která je až 50 let, znamená skvělou volbu pro vaše instalace. Unikátnost systému předizolovaného panelu nespočívá pouze v potrubních rozvodech, ale také ve všestrannosti.

Italský výrobce P3 Srl, který je naším dlouhodobým partnerem, se zaměřuje na výrobu předizolovaných panelů a příslušenství, vhodných do různorodých podmínek a nabízí různé řady produktů se specifickými vlastnostmi pro dané využití.

Tyto řady produktů jsou rozdělené na:
interiérní
exteriérní
antimikrobiální
samočistící
pro agresivní prostředí

Potrubí do interiérů

Je ekonomické a úsporné řešení izolovaných rozvodů pro interiérové realizace. Jedná se o základní provedení předizolovaného potrubí se sílou izolace 20 mm a 30 mm. Využití je možné v různých typech provozů, jako např. rodinných domech, nákupních centrech, divadlech, sportovních zařízeních, letištích, průmyslových halách a dalších obdobných vnitřních prostorech. Instalace tohoto systému je velice rychlá a snadná. Průměrná váha potrubních rozvodů dosahuje pouze 1,5 kg na metr čtvereční hotového potrubí a značně redukuje počet závěsných prvků. U rovného potrubí můžeme dosáhnout délky až 4 metry, což urychluje montáž a snižuje počet spojů. Díky svým izolačním vlastnostem a konstrukcí je předizolovaný systém ideálním potrubím v obtížně dostupných prostorech, jako jsou technické místnosti, instalační šachty, kanály či podhledy.  

Potrubí do exteriérů

Jde o odolné řešení izolovaných rozvodů v exteriérech, kterou zajištuje 200 µm silná hliníková vrstva na vnější části potrubí. Tloušťka izolace tohoto provedení je 20 mm a 30 mm. Novinkou na trhu je i 50 mm panel s vnější zesílenou 500 µm silnou hliníkovou vrstvou. Exteriérní provedení předizolovaného potrubí je odolné vůči atmosférickým vlivům, UV záření a mechanickému poškození. Není třeba je dodatečně oplechovat. Hodí se pro většinu exteriérních realizací vzduchotechnických (VZT) rozvodů. Hraje velkou roli zejména při rekonstrukcích těchto VZT rozvodů, kde je nutné počítat se zatížením nosných konstrukcí objektu. Průměrná váha potrubí dosahuje 2,5 kg/m2 a je přibližně pětinová vůči pozinkovanému potrubí. Systém rozvodů do venkovního prostředí je nejen nejprodávanější, ale i cenově nejdostupnější na trhu.

Antimikrobiální potrubí

Antimikrobiální řešení předizolovaných rozvodů je možné realizovat v interiéru i exteriéru. Tento systém potrubí je vhodný do prostorů s vysokým nárokem na hygienu, jako jsou nemocnice, farmaceutický průmysl, potravinářský průmysl, apod. Základ tohoto řešení spočívá opět v panelu Hydrotec, který je na vnitřní části potrubí opatřený antimikrobiální vrstvou. Tato vrstva zabraňuje množení bakterií v potrubí. V tomto provedení je taktéž celá škála příslušenství a společně s předizolovanými panely tvoří certifikovaný hygienický systém vzduchotechnického potrubí.

Potrubí pro čisté prostory – samočisticí

Tento certifikovaný systém předizolovaných rozvodů je určený pro úseky s nejvyššími nároky na hygienu. Vnitřní část panelů je vyrobena se speciálním nanonátěrem, který zabraňuje zachycování jakýchkoliv pevných částic a bakterií na potrubí. Systém je vhodný do prostorů s nejvyššími nároky na kvalitu vzduchu, jako například operační sály, čisté prostory a laboratoře. Díky této technologii a antimikrobiálním přírubám plně odpovídá požadavkům na běžné čištění a údržbu vzduchotechnického (VZT) potrubí.

Potrubí do agresivního prostředí

Jedná se o antikorozivní provedení předizolovaných rozvodů v interiéru. Provedení resistant klade důraz na odolnost předizolovaného potrubí vůči agresivnímu ovzduší s korozitvornými látkami. Využití najde především v průmyslových prostorách, v bazénech s vysokou koncentrací chloru a obdobných realizacích. Systém je tvořený panelem Hydrotec, který je opatřený vrstvou polyesterového nástřiku a antikorozivním nátěrem na obou hliníkových stranách panelu. Toto provedení zabraňuje styku agresivních vzdušnin s hliníkem a chrání tak před tvorbou oxidace. K tomuto systému dodáváme polyvinylchloridové (PVC) příruby, které nejsou potřeba dodatečně izolovat. Panel do agresivního prostředí byl testovaný na velmi agresivní látky, jako je solná mlha, chlorid sodný, hydroxid sodný a kyselina chlorovodíková. Toto antikorozivní provedení je skvělou náhradou plastových či nerezových potrubních rozvodů. Výhodou je také váha, cenová dostupnost, rychlost dodání i montáže.